Ten kurs jest inny, niż wszystkie kursy fotograficzne. Właściwie nie jest to kurs fotografii 🙂 Tu nie znajdziesz technicznych porad, jak zrobić dobre zdjęcie, czy jak je obrobić, by ze słabego obrazu coś wyciągnąć. Ten kurs, to swoisty melanż treningu uważności ze sztuką uważnego oglądania świata i rejestrowania tego, co powstaje z relacji między autorem a obiektem za pomocą aparatu fotograficznego.

Kurs Uważna fotografia składa się z kilkunastu sekcji, zawierających ćwiczenia (są to, w każdej lekcji, ćwiczenia mindfulness i ćwiczenia fotograficzne), filmy i e-book „Jak przeganiać chmury, które przesłaniają niebo. Uważna fotografia” oraz rozdziały audiobooka, w każdym podrozdziale z filmową galerią zdjęć.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego projektu – przejdź na stronę: www.uwaznafotografia.pl

Obejrzyj też stronę książki, którą dostaniesz kupując kurs

Nasz kurs jest skierowany do osób, które robią zdjęcia aparatem cyfrowym.Czym jest uważna fotografia?

Uważna fotografia polega na przejściu od szukania natchnienia w sobie do odkrywania natchnienia na zewnątrz. Od odkrywania inspiracji we własnych myślach do odkrywania inspiracji pięknem świata. Dostrzegania takiego piękna, które wymyka się nazwom, które nie jest konwencjonalnie rozumianym pięknem. Jest w gruncie rzeczy poza pięknem i brzydotą. Jest za to jakąś prawdą o  świecie, a w związku z tym i o nas samych. Ciekawe, że ta prawda o świecie jest cały czas przed naszymi oczyma. Światło, słońce, cuda, stany są obecne wszędzie, nie zawsze jednak je widzimy. Jak to wszystko dostrzegać, to główny temat kursu i książki „Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia”

Jakkolwiek prosto to brzmi, bywa, że do zrobienia pierwszego kroku potrzebny jest zarówno impuls, jak i determinacja do zrobienia kolejnych kroków. W kursie Uważna fotografia znajdziesz ćwiczenia, które są pomocne w tej drodze, w zbudowaniu ścieżki treningu rejestracji i bycia wewnątrz procesu uważnego fotografowania. Jest bowiem uważna fotografia ćwiczeniem i praktyką medytacyjną. Jak zresztą wszystko inne, co robimy. Nie chodzi w niej o efekt, jakim jest zdjęcie, raczej o efekt, jakim jest szczególny stan umysłu. W takim stanie, który czasem, być może, uda się nam osiągnąć, zdjęcie jest w gruncie rzeczy efektem ubocznym. Jest naturalnym wyrazem naszego zapomnienia o sobie. Wynika z naszego zjednoczenia ze wszystkim.


Dla kogo?

Możesz być początkującym fotografem, który chciałby robić zdjęcia inne niż wszyscy. Możesz też być bardziej zaawansowany i szukać inspiracji do swojej twórczości. Aby skorzystać z kursu nie są konieczne żadne wstępne wymagania. Dobrze byłoby mieć aparat fotograficzny i umieć zrobić dowolne, nawet nieudane technicznie, zdjęcie. Możesz też do ćwiczeń użyć aparatu znajdującego się w smartfonie. Jeśli masz jakieś zdjęcia, o których chcesz porozmawiać – pokaż je nam i porozmawiajmy.


Dlaczego warto?

 • Będziesz robić unikalne i „inne” zdjęcia. Zauważysz to Ty (bo przecież dla Ciebie jest ten kurs), a może nawet i Twoi znajomi 🙂

 • Znajdziesz bardzo wiele unikalnych inspiracji. Twoja wrażliwość, warsztat, uważność, przytomność umysłu – znacznie się wyostrzą.

 • Pogłębisz swoje doświadczenie fotograficzne, jeśli już robisz zdjęcia lub zaczniesz przygodę z fotografowaniem. Znajdziesz się w innym miejscu, niż na początku tej przygody.

 • Poznasz, jeśli jeszcze nie znasz lub pogłębisz temat uważności. A fotografie będą tylko przyjemnym dodatkiem 🙂

 • W cenie kursu dostajesz wiele dodatkowych korzyści.


Co dostaniesz?

 1. Nielimitowany czasowo dostęp do kursu.

 2. e-book „Jak przeganiać chmury, które przesłaniają niebo. Uważna fotografia” autorstwa Jarosława Chybickiego

 3. W każdej lekcji znajdziesz audio z rozdziałem z książki.

 4. Konsultacje zdjęć zrobionych w trakcie kursu.


Jakie mogą być efekty?

 • Wewnętrzny spokój, zasłuchanie i wpatrzenie w otaczający świat.

 • Pogłębienie i wyostrzenie wyczucia estetyki.

 • Umiejętność tworzenia unikalnych zdjęć.

 • Rozwój osobisty, stawanie się bardziej sobą, pełniejsze przeżywanie i docenienie własnego życia.

 • Mnóstwo inspiracji, dobra zabawa, wyciszenie.


Jak skorzystać z kursu?

Kup dostęp do kursu naciskając klawisz zakupu na tej stronie. Dostęp do kursu jest natychmiastowy, jak tylko Twoja opłata zostanie zarejestrowana przez system płatniczy (możliwość płatności kartą kredytową lub przez system PayPal i PayU). Jeśli płacisz za pomocą przelewu bankowego, po zaksięgowaniu środków na naszym koncie, uruchomiony zostanie dostęp do kursu.
Od tego momentu możesz korzystać z kursu za pomocą komputera lub innego urządzenia połączonego z internetem. Możesz także pobrać pliki na swój komputer lub inne urządzenie.


Autorzy:

Zuzanna Horeczy (menedżerka, od 20 lat właścicielka i CEO firmy Mr.Bloom, konsultantka, pasjonatka fotografii oraz uważności w biznesie, fotografii i życiu; współzałożycielka Grow One Collective, prowadzi strony Uważne życie i Uważna fotografia na FB, pisze na blogu Uważne życie)

Jarosław Chybicki (nauczyciel uważności, coach, konsultant, trener, partner w Grow One Collective, prowadzi blog Uważne życie)

Jacek Walicki (fotograf, menedżer, mentor, cyklista, górołaz, współzałożyciel Grow One Collective)

W naszych filmach korzystaliśmy z serwisu www.pixabay.com lub prywatnych, naszych własnych zbiorów.

Autorzy zdjęć: Zuzanna Horeczy, Jacek Walicki, Jarosław Chybicki

Producent:  Mr. BloomGrow One Collective

Zadaj pytanie lub napisz maila.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Licencja na zdjęcia:

Zasady licencyjne, na podstawie których możesz korzystać z dostępnych w tym kursie obrazów są opisane tu:

https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.pl

 

 

ZACZNIJ KURS
 • 49,00 
 • Natychmiastowy dostęp
 • NIEOGRANICZONY DOSTĘP
 • Number of Units55
 • Number of Sections15
 • 2 godzin, 30 minuty
 • Number of students65
65 ZAPISANI STUDENCI

Mojekursy.com