Dla kogo?

Kto i w jakich sytuacjach warto, aby sięgnął po trening uważności?

Dla kogo trening uważności jest szczególnie przydatny

Chcesz podnieść jakość Twojego życia

Cierpisz z powodu gonitwy myśli, masz nawracające smutki, martwisz się na zapas, zbyt wiele nieprzyjmenych wspomnień często wraca.

Nie masz czasu na regularne zajęcia rozwojowe

A jednak chcesz coś dla siebie zrobić, coś co spowoduje realną zmianę w Twoim życiu.

Chcesz rozwinąć swój potencjał

Dobrze trafiłeś. Nawet firmy oferują programy uważności swoim utalentowanym pracownikom. Dzięki uważności zdobędziesz dyscyplinę umysłu, która znacznie wspomoże Twój rozwój czy to zawodowy, czy prywatny. Uważność można też stosować w różnych dziedzinach życia, wspomaga nauczanie, kreatywność, otwiera głowę. Zobacz jakie są efekty treningu uważności.

W Twoim życiu dzieje się ważna zmiana

I chcesz odzyskać dystans, spojrzeć na swoje życie i zahcodzące w min zmiany nieco bardziej obiektywnie.

Chcesz zwiększyć własną efektywność zawodową i osobistą

Próbowałeś dziesiątek programów rozwijających kompetencje, ale z doświadczenia wiesz, że ich działanie jest ograniczone. Szukasz czegoś, co realnie i trwale wpłynie na zwiększenie Twojej efektywności zawodowej.

Zajmujesz odpowiedzialne stanowisko

Codziennie podejmujesz decyzje, w oparciu o niepełne dane, skutki Twoich działań pojawią się w odległej perspektywie czasowej. Twoje decyzje dotyczą losu innych ludzi, podwładnych, współpracowników, czasem całej organizacji. Pomimo presji, niepełnych danych, stale zmieniającej się sytuacji powinieneś zachować jasność i klarowność umysłu. 

Pracujesz w środowisku natłoku informacyjnego

Na przykład w świecie mediów, dziennikarzy, redaktorów serwisów internetowych, rzeczników prasowych, słowem osób zalewanych, na co dzień rzeką informacji. W tej sytuacji umiejętność zarządzania własną uwagą, możliwość skupiania się, ale i „czujna” obecność, które są rezultatem mindfulness, powodują, że znacznie lepiej radzimy sobie ze, zdawałoby się, przygniatająca nas ilością informacji.

Stres w pracy i życiu stał się bardzo intensywny

Dzieje się tak zwłaszcza w okresach, kiedy zmieniasz swoją pozycję zawodową (awansujesz lub zostałeś zdegradowany), firma jest w trudnej sytuacji (gwałtowny wzrost, połączenie z inną firmą, trudna sytuacja finansowa), stajesz wobec zadań, z którymi sobie nie radzisz. 

Przeciążenie pracą jest nieodłącznym elementem Twojego dnia pracy

Terminy są „na wczoraj”, zakres zadań stale się zwiększa, niektóre z zadań przerastają Twoje możliwości, grafik masz tak zapełniony, że nie masz czasu na zwykłą kawę lub Twoje podstawowe zadania. 

Jesteś zmuszony do wykazywania nieustannej kreatywności

Dostajesz coraz nowsze, niespodziewane zadania, musisz stale poznawać nowe rzeczy, uczyć się, a do tego niemal od razu wdrażać te poznane idee w działanie.

Nastąpił spadek efektywności zespołu, w którym pracujesz, albo którym zarządzasz

Może on wynikać z wielu różnych przyczyn: wypalenie zawodowe, nadmierny stres, zła atmosfera w zespole, niskie zaangażowanie członków zespołu. Z reguły dzieje się tak, że nawet jedna lub dwie osoby w zespole, które działają bardziej uważnie wpływają na znaczne polepszenie efektywności pozostałych członków zespołu, mindfulness jest, bowiem „zaraźliwe”.

Zaburzona została równowaga pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym

Balansujesz na granicy lub już przekroczyłeś/aś granicę wypalenia zawodowego. W pracy martwią Cię kłopoty domowe, w domu stale myślisz o pracy, na wypoczynek zabierasz ze sobą mnóstwo rzeczy do nadrobienia. Nawet zwolnienie lekarskie nie jest powodem, aby wyłączyć komórkę.

Mojekursy.com