Ciało, dusza i umysł – naczynia połączone // Test.

Sprawdź, jak wykorzystując różne aspekty siebie, takie jak ciało, duchowość i umysł, budujesz swoje szczęście.

Wykonaj Test Ciało, dusza i umysł – naczynia połączone, aby poznać czynniki, które dają Ci poczucie szczęścia i dowiedzieć się, co możesz robić, aby zwiększyć swoje odczuwanie szczęścia. Ten test pokazuje, jak możesz budować swoje szczęście za pośrednictwem wpływania na swoje ciało, sposób myślenia i życie wewnętrzne. Być może nie znasz wszystkich sposobów, które mogą Ci pomóc podnieść swoje zadowolenie z życia lub nie zdajesz sobie sprawy, że to właśnie te elementy sprawiają, że tak naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem. Dzięki temu testowi, dowiesz się więcej o sobie i o możliwościach życia.


Zapraszamy

Przeczytaj więcej poniżej o wyniku, który otrzymałaś. Zapoznaj się także z innymi sposobami budowania szczęścia, które opisane są poniżej.

 

DBANIE O CIAŁO
Dbanie o ciało to forma szczęścia, którą budujesz poprzez ćwiczenia fizyczne. Badania dowodzą, że zarówno medytacja, jak i ćwiczenia fizyczne podnoszą poczucie szczęścia. Musi się to jednak odbywać regularnie i długotrwale. Wtedy efekty utrzymują się nawet do 5 lat po zaprzestaniu treningów. Jest to skuteczna forma podnoszenia poziomu szczęścia, gdyż dzięki niej bardzo szybko podnosi się poziom hormonu dobrego nastroju w naszym organizmie. Dbanie o ciało powoduje, że czujemy się w czymś dobrzy, a jeśli trenujemy coś regularnie to czujemy, że stajemy się w tym coraz lepsi i coś osiągamy. Poza poprawą sprawności fizycznej doskonale też rozładowujemy swój stres i napięcia. Relaksujemy swoje ciało, umysł i to sprawia, że jesteśmy pełni wigoru oraz bardziej entuzjastycznie nastawieni do świata. Nasze ciało staje się bardziej elastyczne, a układ krążenia wydajniejszy. A to wszystko powoduje również, że stajemy się bardziej atrakcyjni dla innych.
Ćwiczenia fizyczne izolują nas od natłoku codziennych spraw i zmartwień. Powodują, że skupiamy się na swoim ciele, a nie na problemach. Natomiast ćwiczenia z innymi otwierają nas na kontakty międzyludzkie. Często też mamy wspólny cel – trening, osiągnięcie normy, czy pobicie życiowego rekordu. Ćwiczenia fizyczne w grupie wyzwalają nas od poczucia odizolowania i osamotnienia. Pochłonięci ćwiczeniami zapominamy o codziennych problemach. Nie tylko ćwiczenia fizyczne są formą dbałości o ciało. Doskonałą formą jest również masaż. Naukowcy dowiedli, że masaż sprawia, że o 1/3 spada nam poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, a równocześnie wrasta dopamina, czyli najpiękniejszy hormon – szczęścia.
 
PRAKTYKOWANIE DUCHOWOŚCI
Praktykowanie duchowości polega na tym, że w codziennych sprawach potrafisz dostrzec cuda. Regularnie angażujesz się w praktyki duchowe. Duchowość jest ważną częścią Twojego życia, daje Ci poczucie sensu i dystans do kłopotów. W swoim życiu dbasz o rozwój duchowy.
Badania pokazują, że osoby praktykujące duchowość są szczęśliwsze, niezależnie od tego, co praktykują. Praktyka duchowa to coś takiego, co daje poczucie sensu życia oraz dystans do kłopotów. Może to być medytacja, uprawianie jogi, koncentrowanie się na chwili obecnej (mindfulness), tantra, prastare praktyki duchowe takie jak wedy, czy tradycyjna religijność (chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm, islam i inne). Przykładowo, regularna medytacja zmniejsza poziom codziennego stresu aż o 39%. Dzięki medytacji możemy poznać lepiej swój umysł i uświadomić sobie jak pracuje. Pozwala nauczyć się żyć w chwili obecnej w pełnej świadomości i rozluźnieniu. Nie jest to łatwa droga, ale na pewno przynosząca wiele korzyści dla Ciebie.
Praktykowanie duchowości daje siłę i radość. Właściwie prowadzona praktyka duchowa staje się źródłem spokoju i szczęścia. Pozwala na uwolnienie się od zmartwień oraz problemów dnia codziennego. Może również dawać szansę na zrozumienie prawdziwej natury naszej rzeczywistości. Osoby praktykujące duchowość często mówią, że dzięki temu tak naprawdę mogą doświadczać pełni życia. W praktyce duchowej najważniejsi jesteśmy my sami. Skupiamy się na tym, co jest dla nas najważniejsze. Nasze wartości, potrzeby, uczucia. Uczymy się to wszystko rozumieć i pielęgnować. Pracujemy, nad tym aby stawać się lepszym dla nas samych i dla świata. W praktyce duchowej najważniejsza jest chwila obecna i stan, który w danym momencie odczuwamy. Dzięki praktykowaniu duchowości w otoczeniu innych ludzi, w grupie, czujemy, że otrzymujemy więcej wsparcia. Daje to nam poczucie tożsamości z tą grupą oraz wspólnotowości. Myślimy i czujemy podobnie. Ludzie praktykujący mają więcej przyjaciół, na których mogą polegać i zawsze na nich liczyć.
ZWALCZANIE SKŁONNOŚCI DO ZAMARTWIANIA SIĘ
Zwalczanie skłonności do zamartwiania się polega na tym, że starasz się nie martwić rzeczami i sytuacjami, na które nie masz wpływu. Zazwyczaj przed ważnymi momentami w Twoim życiu nie martwisz się, czy wszystko pójdzie dobrze. Nie wymyślasz czarnych scenariuszy, które mogą Cię spotkać przed ważnymi wydarzeniami. Rzadko zdarza Ci się przejmować rzeczami na, które nie masz wpływu. Starasz się nie martwić na zapas, szczególnie, kiedy nie ma ku temu przesłanek.
Ludzie często snują czarne scenariusze, tworzą w głowie negatywne wizje, obawiają się o niekorzystny obrót spraw. Zastanawiają się, co zrobią, jeśli coś pójdzie nie po ich myśli. Właśnie w ten sposób marnują wielkie pokłady energii na myślenie o czymś, co się nigdy nie wydarzy. Bardzo negatywnie wpływa to na ich stan zdrowia. Porażki są nieuchronnym elementem naszego życia, jednak najważniejsze jest to, aby wciąż o nich nie myśleć oraz nie rozpamiętywać ich. Sposobem na uniknięcie takich myśli jest wykrywanie ich możliwie jak najwcześniej i robienie wtedy czegoś, co odwraca naszą uwagę. Aż 85% rzeczy, o które się martwimy, nigdy się nie wydarza. A jeśli już wydarzy się coś złego, to aż 80% z nas twierdzi, że poradziło sobie lepiej z trudnością niż myślało!
OPTYMISTYCZNE PATRZENIE NA ŚWIAT
Optymistyczne patrzenie na świat polega na tym, że zawsze pozytywne myślisz o sobie, ludziach i tym, co Cię otacza. Starasz się dostrzegać tylko dobre strony sytuacji, w których się znajdujesz. Koncentrujesz się na swoich atutach, patrzysz w przyszłość z optymizmem. Nasila się wtedy wiara w sukces, co sprawia, że wkładasz w działania więcej wysiłku, a tym samym więcej osiągamy. Ćwiczenie optymizmu polega na koncentrowani się na przyszłości. Tym co ma się wydarzyć i z jakim skutkiem.
Optymizmu można się nauczyć. Należy unikać pesymistycznego wyjaśniania porażek, a mianowicie przestać upatrywać ich przyczyn we własnych cechach. Trzeba dostrzec udział okoliczności zewnętrznych. Badania pokazują, że optymiści są bardziej wytrwali w osiąganiu swoich celów, nawet jeśli napotykają trudności. Stawiają sobie także więcej bardziej ambitnych celów. Optymiści nigdy łatwo się nie poddają oraz osiągają nadprzeciętne sukcesy, ponieważ optymizm jest ich ogromnym motywatorem do ciężkiej pracy. Nasze poczucie szczęście jest źródłem naszego sukcesu. Mózg jest o 31% wydajniejszy w pozytywnym niż w negatywnym. Sprzedawcy są o 37% efektywniejsi, gdy są w pozytywnym nastroju. Lekarze są o 19% szybsi i dokładniejsi w stawianiu trafnej diagnozy w pozytywnym nastroju, a więc regularne ćwiczenie optymizmu bardzo korzystnie wpływa na wiele aspektów Twojego życia.

W kolejnych sesjach dowiesz się jeszcze więcej o sposobach budowania szczęścia, związanych z oddziaływaniem na ciało, duszę i umysł.


Poniżej zapisz swoje refleksje i uwagi. Zawsze możesz do nich wrócić klikając klawisz „Moje notatki” na górnej belce. Możesz także zadać pytanie. W tym celu upublicznij swoją notatkę.

Autorka kursu zostanie poinformowana o Twoim pytaniu lub komentarzu. Zwykle na pytania odpowiada w ciągu jednego lub dwóch dni.

ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com