Uważnie i efektywnie w pracy // Czym jest uważność?

Godzinna audycja z Trójki

Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie czym uważność jest zapraszamy do wysłuchania godzinnej audycji z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Mindfulness, czyli uważność, zdaniem gości Dariusza Bugalskiego wyróżnia się tym, że ma ogromne wsparcie empiryczne badań psychologicznych, psychiatrycznych i neurologicznych. Dzięki umiejętności zarządzania naszą uwagą możemy rozwinąć inteligencję emocjonalną, kreatywność, jasność widzenia, myślenie strategiczne i asertywność. – Te kompetencje są bezpośrednio związane z sukcesem. Jesteśmy szybsi, bo mamy większą klarowność spojrzenia, dajemy sobie czas na przemyślenia i możemy być bardziej kreatywni – mówi Jarosław Chybicki, psycholog biznesu. W programie mówimy o tym, czy mindfulness spowalnia sukces, do jakich aktywności pobudza nas uważność i jak możemy o sekundę wyprzedzić konkurencję. Goście Dariusza Bugalskiego wyjaśniają, dlaczego wykonywanie wielu czynności naraz jest zgubne oraz w jaki sposób minfulness może rozzłościć… Angelę Merkel. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: ksiądz doktor Stanisław Radoń (teolog i psychoterapeuta, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, autor pierwszej polskiej książki naukowej o uważności „Czy medytacja naprawdę działa?”) oraz Jarosław Chybicki (psycholog biznesu, nauczyciel uważności)
Data emisji: 18.01.2016
Godzina emisji: 21.07

Treść pochodzi ze strony Polskiego Radia


Przejdź do nagrania


 

ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com