Dbanie o ciało – co robię, a co jeszcze mogę robić?

Quiz i wskazówki rozwojowe
Ciało i umysł to naczynia połączone. Kiedy jesteś chora, to nie tylko Twoje ciało cierpi. Psychicznie również wtedy nie czujesz się najlepiej. Odwrotna sytuacja także jest łatwa do zaobserwowania. Kiedy coś zakłóca spokój Twojego umysłu, np. masz kłopoty w ważnej dla Ciebie relacji, zaczynasz gorzej wyglądać, włosy nie lśnią, cera szarzeje, garbisz się. Twoje ciało odzwierciedla Twój stan psychiczny. Wbrew pozorom to dobra wiadomość. Dzięki połączeniu ciała i umysłu możesz polepszać stan jednego oddziałując na dugi. Niech dowodem na to będą badania, które pokazują, że osoby uprawiające sport mają znacznie mniej objawów depresji i rzadsze jej nawroty. Są nie tylko zdrowsi fizycznie, ale również mają więcej wigoru i posiadają wyższą samoocenę.

W tej sesji dowiesz się, jak proste zabiegi nakierowane na Twoje ciało mogą zwiększyć Twoje zadowolenie z życia.


 

Poniżej zapisz swoje refleksje i uwagi. Zawsze możesz do nich wrócić klikając klawisz “Moje notatki” na górnej belce. Możesz także zadać pytanie. W tym celu upublicznij swoją notatkę.

Autorka kursu zostanie poinformowana o Twoim pytaniu lub komentarzu. Zwykle na pytania odpowiada w ciągu jednego lub dwóch dni.

ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com