Zrób kurs korzystając tylko z telefonu

W tym module dowiesz się jak zrobić lekcję, a co za tym idzie w zasadzie cały kurs mając do dyspozycji tylko telefon komórkowy.
Jeśli wolisz przeczytać...
W tym module dowiesz się jak zrobić lekcję, a co za tym idzie w zasadzie cały kurs mając do dyspozycji tylko telefon komórkowy. Omówię pięć prostych kroków do stworzenia lekcji, ta lekcja powstała właśnie w taki sposób. Jak pewnie zauważysz – jedną z głównych niedogodności jest dźwięk, niestety mój telefon komórkowy ma nienajlepszy mikrofon. Zaczynamy.
Pierwszy krok to uruchomienie Power point lub Google slides. Jeśli masz konto Google’a to masz też dostęp do bezpłatnego programu Google slides. Być może masz też Power Point już zainstalowany na telefonie. Jeśli nie masz tego programu możesz bezpłatnie pobrać go ze sklepu Google’a czyli Google Play i zainstalować u siebie w telefonie. Co ciekawe Microsoft udostępnia Power Point na telefon, całkowicie bezpłatnie. Jednak jest to dość spora aplikacja i na telefonie powinno być stosunkowo dużo miejsca. Jeśli masz mało miejsca w telefonie – korzystaj z Google Slides. Prawdę mówiąc zależy to tylko od Twoich preferencji. Obydwie aplikacje nadają się do tego znakomicie.
Drugi krok, co dość oczywiste, to stworzenie prezentacji. Tworząc prezentację lepiej wykorzystać komputer, ponieważ tworzenie napisów na slajdy na malutkim ekranie może być nieco kłopotliwe. Zarówno Google Slides jak i Power Point możesz edytować w przeglądarce, wygodnie ze swojego komputera. Aby edytować Power Point musisz mieć konto Microsoft, którego założenie jest bardzo proste.
Krok trzeci to instalacja na telefonie programu do nagrywania pulpitu. Ja używam wersji płatnej programu AZ Screen Recorder, ale programów do nagrywania ekranu w telefonie jest bardzo wiele, możesz wybrać inną aplikację.
Krok czwarty – włącz aplikację do nagrywania ekranu, uruchom prezentację i dograj do prezentacji swoją narrację, czyli tekst. Nagrywając dźwięk z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu musisz szczególnie zadbać o ciszę, bowiem mikrofon telefonu może ściągać niepożądane dźwięki wyraźnie. Możesz także, rzecz jasna, użyć mikrofonu zewnętrznego, np. krawatowego lub innego, który uznasz za sensowny. Teraz nagraj ekran telefonu z Twoją narracją odpowiednią do pokazywanego slajdu.
Krok piąty – prześlij nagrany film do komputera, dokonaj edycji, np. wytnij wszelkie błędy, zająknięcia itp. Edycję filmu możesz także zrobić w telefonie korzystając z aplikacji do nagrywania, zwykle bowiem tego typu aplikacje mają możliwość edycji. Możesz także skorzystać z jednej z dziesiątków aplikacji do edycji video dostępnych bezpłatnie w sklepie Google. Ja wolę edytować video w komputerze ze względu na znacznie wygodniejszą nawigację. Mając film gotowy – załaduj go na Youtube, Vimeo lub inny serwis a następnie dodaj na platformę.
Możesz oczywiście korzystać z zupełnie innych programów do tworzenia prezentacji, nagrywania ekranu i edycji video niże te które prezentowałem. Chodziło mi bardziej o pokazanie zasady i technologii tworzenia kursu wykorzystując tylko telefon i bezpłatne aplikacje. Powodzenia.

Przydatne linki

Zobacz prezentację użytą do filmu

Przejdź do Google Slides

Pobierz Power Point na telefon

Zainstaluj AZ Screen Recorder na telefonie z Androidem


ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com