Zwalczanie skłonności do zamartwiania się – co robię, a co jeszcze mogę robić?

Quiz i wskazówki rozwojowe. Jeśli masz skłonność do zamartwiania się, to jednym z kluczy do Twojego szczęścia jest umiejętność reinterpretowania i przekierowywania Twoich myśli na bardziej pozytywne tory.

Quiz i wskazówki rozwojowe.
Jeśli masz skłonność do zamartwiania się, to jednym z kluczy do Twojego szczęścia jest umiejętność reinterpretowania i przekierowywania Twoich myśli na bardziej pozytywne tory.

Praca nad zwalczaniem skłonności do zamartwiania się wpływa na wiele aspektów naszego życia. Służy przestawianiu umysłu na pozytywne myślenie, co stanowi przeciwwagę dla efektu negatywizmu, jakiemu silnie podlega nasz umysł (był on szeroko omawiany w poprzedniej sesji). Szybciej i łatwiej znajdujemy rozwiązania z trudnych sytuacji. Dochodzimy do bardziej konstruktywnych wniosków. Stajemy się bardziej radośni oraz szczęśliwsi, a tym samym zdrowsi fizycznie. Mamy mniej skłonności do stanów depresyjnych, popadania w apatię czy odczuwania stanów lękowych.

Wykonaj ćwiczenie – przejrzyj inspiracje i wybierz jedną lub kilka


Obejrzyj inne filmy

Pamiętasz przebój Bobby'ego McFerrin'a?

Posłuchaj raz jeszcze „Don’t Worry Be Happy”

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

Zobacz jak Bobby McFerrin zmienia połączenia neuronalne w mózgu na konferencji

Karen Thompson Walker: What fear can teach us (Czego lęk może nas nauczyć?)

Poniżej zapisz swoje refleksje i uwagi. Zawsze możesz do nich wrócić klikając klawisz “Moje notatki” na górnej belce. Możesz także zadać pytanie. W tym celu upublicznij swoją notatkę.

Autorka kursu zostanie poinformowana o Twoim pytaniu lub komentarzu. Zwykle na pytania odpowiada w ciągu jednego lub dwóch dni.

ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com