Zwalczanie skłonności do zamartwiania się

Znasz zjawisko myślenia za dużo i zamartwiania się? Zamartwianie się odbiera nam energię do życia i pracy.

Zdiagnozuj, jakie masz korzyści z zamartwiania się. Prawdopodobnie czegoś pragniesz i boisz się tego zrobić. Zamartwianie się chroni Cię przed podjęciem próby, przed stanięciem z życiem twarzą w twarz i przed realnym feedbackiem o własnej efektywności. Z takim podejściem Twoje życie zawsze będzie się toczyć „za rogiem”, do którego jeszcze nie doszłaś(edłeś). Wierzysz, że jak dojdziesz, to już to będzie to, szczęście i spełnienie… A tak naprawdę za tym rogiem jest … kolejny róg. Znowu życie jest za rogiem i znowu trzeba do niego dotrzeć. Skończ z tym destrukcyjnym nawykiem. Żyć można tylko teraz! Obejrzyj film. Zawarta w nim wiedza pomoże Ci przekierowywać uwagę na pozytywne aspekty rzeczywistości.

Obejrzyj film


Obejrzyj sześć wskazówek i ćwiczeń, jak radzić sobie ze skłonnością do zamartwia się.

 
 
 

Pobierz filmy jako audio. Słuchaj kiedy i gdzie chcesz. 

Obejrzyj film - Nicholas Christakis: Ukryte wpływy sieci społecznych. TED 2010


Poniżej zapisz swoje refleksje i uwagi. Zawsze możesz do nich wrócić klikając klawisz „Moje notatki” na górnej belce. Możesz także zadać pytanie. W tym celu upublicznij swoją notatkę.

Autorka kursu zostanie poinformowana o Twoim pytaniu lub komentarzu. Zwykle na pytania odpowiada w ciągu jednego lub dwóch dni.

ZOBACZ WSZYSTKIE Dodaj notatkę
TY
Dodaj swój komentarz
 

Mojekursy.com